, CITIZEN מותג הדגל של תעשיית השעונים היפניים- CITIZEN (סיטיזן) החל את דרכו בשנת 1918 לפני כ-100 שנים. את שמו העניק לו ראש עיריית טוקיו באותם ימים. השם CITIZEN (אזרח בשפה האנגלית) נבחר מתוך רצון- \"להיות קרוב ללבם של בני אדם באשר הם\". זמן קצר לאחר מכן, אימצה החברה את השם הרשמי: חברת שעוני CITIZEN.
סיטיזן היא חברת שעונים, שעושה את כל הייצור שלה בתוך הבית, מיצירת רכיבי שעון בודדים להרכבה סופית. CITIZEN, מותג שעונים גלובלי באמת, עושה עסקים ביותר מ-130 מדינות ברחבי העולם.
CITIZEN, השקיעה מאה שנים בפיתוח טכנולוגיות חדשניות ובבניית כישוריה כייצור בניסיון לחקור את המהות והפוטנציאל האינסופי של השעון.
במשך עשרות השנים שחלפו מאז, הרחיבה CITIZEN את עסקיה לכל רחבי תבל וזכתה להכרה כמותג עולמי וכיום היא יצרנית המנגנונים והשעונים הגדולה והחדשנית בעולם.

שעונים שכולם, בכל מקום יכולים לאהוב

רוב השעונים שנמכרו ביפן היו עדיין שעוני כיס מיובאים, כאשר מכון המחקר שוקושה, מבשר CITIZEN, פרסם את המוצר הראשון שלו, שעון כיס מתוצרת יפן, בשנת 1924.נרגש מהרעיון שהשעון החדש יזכה בליבם של חלקים נרחבים מהאזרחים, ראש עיריית טוקיו שינפי גוטו כינה אותו \"אזרח\". שם השעון הפך לשם החברה. וב 1930, אזרח Watch ושות\', בע\"מ נולד.

השעון הראשון אי פעם אזרחי: אזרח (1924)

.מעבר לגודלה המובהק, CITIZEN מוכרת גם כמובילה העולמית בטכנולוגיות מתקדמות ופורצות דרך. בין ההישגים הגדולים של CITIZEN: השעון הדק ביותר בעולם, השעון הראשון המופעל באמצעות גלי רדיו שהתפתח בהמשך לשעון  GPS לווייני וסדרת שעוני הצלילה המקצועיים הראשונים בעולם המצוידים בחיישן עומק אלקטרוני, יומני צלילה ועוד. כל מכלול הטכנולוגיות פותחו באמצעות שימוש בחומרים איכותיים ופיתוח חומרים ייחודים כמו SUPER TITANIUM (סופר טיטניום) שפותח ע\"י סינרגיה בין הטיטניום קל המשקל ובין הטכנולוגיה המקורית של CITIZEN, ציפוי ביונים, על מנת לחזק.

עוד יותר את פני השטח של השעון. התוצאה היא שעון קל משקל במיוחד ועם זאת בעל חוזק מרשים.

בעשורים האחרונים, סימנה CITIZEN מטרה חדשה להוביל ולהנהיג גם בתחום האקולוגי. חברת CITIZEN  חוגגת 40 שנה לפיתוח טכנולוגיית ה- ECO-DRIVE. פיתוח זה של מנגנון טעינה סולארית המבטל את הצורך בסוללה ומופעל באמצעות המרת האור לאנרגיה מתחדשת מאפשר המשך פעולה ללא הפסקה בכל סוג של אור, טבעי או מלאכותי. טכנולוגיה פורצת דרך זו ב95% מכלל מוצרי CITIZEN  הן בשעוני גברים והן בשעוני נשים, הן בשעונים אלגנטיים והן בשעונים ספורטיביים ואף בשעוני צלילה.

CITIZEN מאששת שוב ושוב את היותה הראשונה בעולם בתחומה.

Better Starts Now היא האמונה הפשוטה שלא משנה מי אתה או מה תעשה, תמיד אפשר לשפר משהו – ועכשיו זה הזמן להתחיל לעשות את זה. אנו מאמינים כי טוב יותר ועכשיו הם אינסופיים, ותמיד יש הבא \"טוב יותר\" ו \"עכשיו\" חדש שבו אתה יכול להתחיל לרדוף אותו .

ומה בעתיד? הישארו קשובים לחדשות האחרונות בטכנולוגיה מהפכנית ובסגנון מתקדם מבית CITIZEN.

קרא עוד... קרא פחות...

ECO DRIVE

שעוני CITIZEN מובילם בעולם בפיתוח ושימוש בטכנולוגיות מתקדמות ופורצות דרך.

בין ההישגים הבולטים ביותר, אפשר למצוא את השעון הדק ביותר בעולם, השעון הראשון המופעל באמצעות גלי רדיו שהתפתח בהמשך לשעון GPS לוויני ואת סדרת שעוני הצלילה המקצועיים הראשונים בעולם הכוללים חיישן עומק אלקטרוני, יומני צלילה ועוד.

בעשורים האחרונים, סימנו ב CITIZE, מטרה חדשה: להוביל ולהנהיג בתחום האקולוגי.
לפני 43 שנים, פיתחנו את טכנולוגיית ה-ECO-DRIVE שלנו – מנגנון טעינה סולארי, המאפשר טעינת אנרגיה ע״י חשיפה לכל סוג של אור (טבעי או מלאכותי), המרתו לחשמל, טעינתו ואספקת האנרגיה הנדרשת להפעלת השעון, כך שהם מבטלים את התלות והצורך בסוללה וכמובן בהחלפה.
כך אנחנו חוסכים, ברחבי העולם מליוני סוללות, הידועות כמזהמות, את גזי החממה שנפלטים בנסיעתכם הלוך וחזור להחלפת סוללה מידי שנה. 

הטכנולגיה שלנו כל כך מתקדמת ואמינה שכיום מערכות הטעינה, Eco Drive, מספיקה ל-9 חודשי פעולה, בחושך מוחלט לאחר טעינת אור קצרה

טכנולוגית ה- ECO-DRIVE יודעת לנצל את האנרגיה שנצברה בצורה אופטימלית וכשהשעון לא יהיה בתזוזה מעל מספר ימים, המנגנון ירדים את פעולת המחוגים למצב היברידי בכדי לחסוך באנרגיה, עד הפעם הבאה שיצא לאור, אז הוא מיד יתאפס ליום והשעה המדויקים לאותו הרגע.

כיום טכנולוגיית הECO-DRIVE, משולבת ב-95% משעוני CITIZEN , שעוני גברים או שעוני נשים, שעונים אלגנטיים, שעונים ספורטיביים ואפילו בשעוני צלילה ושעונים לוויניים.

קרא עוד... קרא פחות...

SATELLITE WAVE GPS

הזמן המדויק. בכל מקום בעולם.
מהי המערכת האידיאלית לקביעת זמן מדויק? GPS לוויני, טכנולוגיית ייחודית המקבלת נתוני מיקום ואות זמן מלוויין, כדי לעדכן את השעון באופן אוטומטי לתאריך ולשעה הנכונים בכל מקום בעולם.
GPS לווייני המספק לך את הזמן המדויק, בכל מקום שאתה נמצא בעולם, כל עוד יש שמים פתוחים מעליך.
GPS הוא ראשי תיבות של Global Positioning System

כיסוי מלא
ל-  CITIZEN SATELLITE WAVE GPS, יש כיסוי ב -38 מאזורי הזמן בעולם.
הוא מקבל נתוני מיקום ואות זמן מלווייני GPS המקיפים את כדור הארץ בגובה 20,000 ק”מ כדי להציג את הזמן הנכון למיקום המדויק שלך, בכל מקום שאתה נמצא. במדבר, על ראש הר מושלג או בים, תוכלו לקבל את השעה הנוכחית הנכונה עבור אותו מיקום.

טכנולוגיית קליטת אות לווין לוכדת את נתוני המיקום ואות הזמן מלווייני GPS, המקיפים את כדור הארץ בגובה 20,000 ק”מ, כדי לתקן באופן אוטומטי את השעה והתאריך של השעון שלך.
כדי לסנכרן את השעון שלך, כל שעליך לעשות הוא לצאת החוצה במקום בו אין בניינים או עצים החוסמים את אותות הלוויין, מכוון את לוח השעון לשעון ולבצע את הפעולה הידנית.

במרדף אחר מהירות תגובה היכולת לקבל אות זמן ולהציג את הזמן המדויק עבור מדינה או אזור ספציפי מהווה רווח ברור מבחינת הנוחות עבורך.

את האלגוריתם שלנו ב- CITIZEN, כתבנו, בדקנו ותיקנו אלפי תוכניות במטרה לפתח את הנוסחא הטובה ביותר לקבלת אות מהיר.
בזכות האלגוריתם הזה, הצלחנו להיות הראשונים להשיג את מהירות קבלת אותות הלוויין GPS המהירה בעולם.
בשנת 2015, CITIZEN קבעה שיא עולמי לשעון לוויני מבוסס GPS, שהשיג קליטה בזמן של 3 שניות בלבד.
השעונים שלנו משלבים מנגנון מהיר המזיז את מחוגי השעון במהירות למצב השעה הנכון בהתבסס על נתוני המיקום ואות הנלכדו מלווייני ה- GPS.

“אנו רוצים לספק את הזמן המדויק לכמה שיותר אנשים ברחבי העולם.” זו הייתה החשיבה שהעניקה לנו השראה להתחיל לפתח שעוני GPS/ לוויין.
כשהשקנו את מאמצי המחקר והפיתוח שלנו בכדי לייצר שבבים לקליטת אותות GPS, לא היו קיימים רכיבים כאלו ולכן היינו צריכים לפתח ולייצר אותם בעצמנו.
כשהתמודדנו עם אתגרים אלה, ממש בנינו את העתיד.

2011 לאחר ניסויים רבים השקנו את השעון מסונכרן לווין הסולארי המופעל באמצעות אור הראשון בעולם Eco-Drive SATELLITE WAVE. 

עיצוב השעון, שאב השראה ומעביר אלמנטיים מלוויינים המשייטים בחלל, מכדור הארץ, מהשמש ומהאור יחד עם אלמנטים מהטכנולוגיה המתקדמת ביותר בעולם!

2014 החיפוש אחר מהירות מתמשך, נוחות אמיתית פירושה לאפשר להציג את פרטי הזמן בכל מדינה או איזור שהם נמצאים בהן במהירות האפשרית.
אחרי מחקרים מתממשכים הצגנו את הדגם – F100, שהשיג מהירות קליטת לווין של פחות משלוש שניות.
על ידי מתן תנועה עצמאית של כל אחת משלוש המחוגים התאמת הזמן נעשתה ללא התנגנות ומהירות שיא.
שיפור נוסף אותו הצגנו, השעון החדש היה אז, שעון הלויין הדק ביותר בעולם.

2015 פונקציונליות GPS משתפרת כל שנה
בשנת 2015 פיתחה CITIZEN מודל שיכול לתפוס לא רק את אות הזמן, אלא גם את אות המיקום.
זה היה ה- Eco-Drive SATELLITE WAVE F900, שעון GPS רב-תכליתי המופעל על ידי לווין מסונכרן בלוויין שהוצג לראשונה בתערוכת השעונים- Baselworld 2015.
הוא שבר את הגבול לגבי מהירות פעולה בעיצוב מדוקק עוד יותר שיאפשר להפיק את המיטב מהטכנולוגיה הלוויינית. הוא כולל מנגנון שיכול להניע את המחוגים בכיוון השעון וגם נגד כיוון השעון במהירות רבה, והוא סיפק את הזמן המדויק למיקום הספציפי שלך.
זהו השעון הרב-תכליתי הדק בעולם עם GPS המסונכרן בלוויין.
ב-CITIZEN נמשיך לחתור לתזמון מהיר ומדויק יותר. המסע שלנו לעולם לא נגמר.
∗ כל הנתונים המופיעים בעמוד זה, הם על פי מחקרים של תאגיד- Citizen Watch Co., Ltd.

קרא עוד... קרא פחות...

PROMASTER

Promaster סיטיזן היא קולקציית שעוני ספורט מקצועיים המיועדים לספורטאים ואנשי מקצוע הפועלים בתנאי שטח, מים ותנאים קיצוניים.
שעוני סיטזין פרומסטר נוצרו בהשראת ההרפתקאות הגדולות ומניסיון מוכח והם מורכבים מחומרים עמידים במיוחד בכדי שיוכלו לתפקד גם בתנאים קיצוניים בדיוק ובביטחון מושלם וכוללים את הפונקציות המתקדמות ביותר באוויר, ביבשה ובים ובניהם שעוני צלילה מקצועיים, שעוני טייסים, שעונים לווייניים, שעוני שטח, שעונים עמידים בזעזועים. ככל שהזמן מתקדם, CITIZEN ממשיכה במסורת החדשנות הנועזת שלה בטכנולוגיה ובסגנון

בשנת 2021 השיקה PROMASTER שלושה דגמי Eco-Drive Diver 200m חדשים. העיצוב שלהם בהשראת ה-Professional Diver משנת 1982, Citizen Watch שהתהדר בדרוג העומק הגבוה בעולם בזמן יציאתו לאור, עם עמידות למים עד 1,300 מטר. הצוללן המקצועי משנת 1982 הוא נקודת המוצא של ‘Go Deeper’, הפילוסופיה שכל שעון צלילה של PROMASTER שנעשה מאז מגלם להרפתקנים ברחבי העולם.

בעיות סביבתיות החלו להשפיע לאחרונה על הים העמוק. יצורים חיים במעמקי האוקיינוס מושפעים משינויי האקלים, בעוד שאשפה מפלסטיק זוהה בתעלות ים בעומק של למעלה מ-10,000 מטרים.

הנושא של קמפיין Save the BEYOND לשנת 2021 הוא VOICE OF THE DEEP. הקמפיין בוחן את היופי והחשיבות האקולוגית של הים העמוק, בהתבסס על ראיונות עם בן ריימננטס, צולל עומק שיא, ו-Schannel van Dijken, ביולוג ימי המתמודד עם בעיות סביבתיות הקשורות לים העמוק.

קרא עוד... קרא פחות...

SUPER TITANIUM

מה הופך שעון טוב יותר? מה מקור הכוח הטוב ביותר להפעלה? מהי המערכת המדויקת ביותר?
מהו החומר האידאלי להרכבתו של השעון? שאלות אלו שמעסיקות את CITIZEN מיום היוסדה.

בשנת 1960, שכל העולם התרגש יחד כשאפולו, הנחיתה את האדם הראשון על הירח.
אז הבחינה CITIZEN בשימוש בטיטניום, הקל, חזק ועמיד בפני חלודה, לבניית החללית ומייד החלה במחקר מעמיק, כדי להשתמש ביתרונותיו ולהביא את החדשנות לענף השענות עבור כולם.
במחקר, גילתה CITIZEN את יתרונותיו הרבים של הטיטניום ובניהן בלטה העובדה כי החומר הוא היפואלרגני לחלוטין. לכן, מייד חברה לרופאי עור המתמחים באלרגיה למתכות, כדי לבחון את התגובה והתוצאה הייתה מעולה.
בשנת 1970, השיקה CITIZEN את אב הטיפוס לשעון הטיטניום הראשון בעולם שנקרא X-8 ,הX סימן את הלא נודע והספרה 8 את האינסוף. כדי להמחיש את האפשרויות הבלתי מוגבלות של החומר החדש.
אך לאחר השקת הסדרה הראשונה, הובן כי צבעו הכהה של הטיטניום אינו מבוקש ושעיבודו לעיצובים מוגבלת מאוד בגלל גמישותו.

מהנדסי החברה חזרו לשולחן העבודה לשכלול הנוסחה ובדיוק היום לפני 50 שנה, הציגו לעולם את הSUPER TITANIUM -סגסוגת הנקשרת יחד עם ציפוי יוני בצבע פלדה בטכנולוגיית ההקשחה, Duratect – המאפשרת מעבר מטיטניום אפרפר, למראה בהיר, הקל ב-40%, עמיד בפני שבר או שריטות פי 5 מפלדה (כך משמר את המראה החדיש לאורך שנים), שאינו מחליד לעולם, שיכול להתעצב לעיצובים שונים ובזכות תכונותיו ההיפואלרגניות מתאים לכולם.

כיום לאחר 50 שנות פיתוח רציף, שעוני SUPER TITANIUM, הם חוד החנית של החברה ואף מתחרה לא הצליחה לפתח מוצרים באותה רמת גימור, איכות ובמבחר עיצובים רבים כל כך.
שעוני ה SUPER TITANIUM לא רק עוצמתיים חיצונית, גם חלקי הפנים שלהם מוגנים, הם עובדים כמערכת סגורה האטומה למים בצורה אבסולוטית לעומק של 100 מ׳, עוטים זכוכית ספיר שמוסיפה שכבת הגנה נוספת מפני שריטות ופגעי הזמן, ומופעלים ע״י מערכת טעינה סולארית Eco Drive מתקדמת שאינה מצריכה סוללה ואת פתיחת השעון להחלפתה

איך אנחנו מייצרים SUPER TITANIUM ברמת גימור גבוה?
באמצעות 3 שלבים שפיתחנו באופן בלעדי לייצור עצמי:
דחיסה
טיטניום מגיב בקלות עם חמצן, פחמן, חנקן וכו ‘, המחלישים אותו, דבר המקשה על גיבוש צורה קשיחה. ב- CITIZEN, אנו מפעילים לחיצת תבנית בחום גבוה מאוד, הדוחה את המגע עם יסודות מחלישים וכך מתאפשר לנו לעצבו במגוון צורות.
עיבוד שבבי
טיטניום מוצק ממהר להגיב לחמצן, המחליש אותו וכתוצאה מכך, בעת פעולת החיתוך והחריטה לצורה מעוצבת, קצותיו נוטים להיצמד לשולי כלי החיתוך ומתקבלת צורה לא אחידה. לפתרון הבעיה, פיתחה CITIZEN, נוזלי סיכה המצמצמים את המגע עם חמצן, יוצרים ההפרדה מכלי החיתוך ומאפשרת לנו לחרוט את הטיטניום בצורה יציבה, אחידה ובגימור מושלם.
ליטוש
אחד המאפיינים של טיטניום הוא, שבעוד שהחלק החיצוני קשה, החלק הפנימי רך.
אם נלטש אותו בצורה רגילה, החלק הפנימי יהיה ״מגולח״ ותיווצר טקסטורה מרוקעת – “קליפות תפוז”.
כפתרון, CITIZEN פיתחה כלים ושיטות ליטוש מיוחדת לעצמה. וכיום, CITIZEN מלטשת ידנית כל שעון שהיא מרכיבה, על ידי אחד מאנשי המלאכה המומחים שהוכשרו למשימה.
רק שילוב בין טכנולוגיה מתקדמת למלאכת יד, מאפשרת לנו להשיג גימור כה יפהפה ולספק מוצר טוב ממתחרינו לאורך זמן.

לסרטון יתרונות הSUPER TITANIUM, לחצו כאן >
https://www.youtube.com/watch?time_continue=37&v=xWKFzqPrf00&feature=emb_logo

לאתר הרשמי לחגיגות ה50 להמצאה ולהתפתחות הטכנולוגיה על ציר הזמן, לחצו כאן >
https://www.citizenwatch-global.com/titaniumtechnology50th/

החליקו ימינה, לגלות את ארבעת המאפיינים של הטכנולוגיה

1. עמיד בפני שריטות:
אין דבר מעצבן יותר מלגלות שריטה חדשה על שעון שזה עתה רכשת.
טכנולוגיית SUPER TITNAIUM מיוצרת על ידי הקשחת טיטניום מוצק בטכנולוגיית הפטנט Duratect וציפויה ביונים, המאפשרים עמידות גבוהה פי 5 מפלדה בפני שריטות ושפשופים וכך נשרטת פחות ומשמרת את המראה חדיש לאורך שנים

2. קל וחזק יותר – לנוחות מרבית.
שעוני SUPER TITANIUM חזקים פי5 וקלים ב-40% מפלדה ולכן מייצרים סינרגיה מושלמת בין משקל קל לעוצמה. אלו מבטיחים קלילות בעת הענידה ללא צורך בהתפשרות על חוזקה.

3. היפואלרגני – השומר על העור
טיטניום מוצק הוא חומר טבעי והיפואלרגני השומר על העור. שימוש בטכנולוגיית SUPER TITANIUM מאפשר את הפחתת הסיכון לתגובת עור שלילית למתכות כמעט ל0 וזאת הודות לשימוש בטיטניום טבעי המאפשרות לאלרגניים ענידת שעון בביטחון מוחלט.

4. עמיד בפני חלודה:
SUPER TITANIUM עמידות מוחלטת בפני חלודה הנוצרת ממים מתוקים ומלוחים ללא צורך בייבוש או שטיפה.
טכנולוגיית ההקשחה מבטיחה שמירה מלאה על הגוון הבהיר ומאפשרת לכם להנות משעונכם בחיי הפנאי ללא טיפול מיוחד.

אם אתם מחפשים מתנה, מעריכים חדשנות או רוצים להתקדם בעצמכם לשעון מתקדם עשוי טיטניום, שהורכב בטכנולוגיה גבוהה, עם מערכת סולארית סגורה שאינה מצריכה סוללה זה בדיוק הזמן.
לרגל החג ולחגיגות ה50 להשקת SUPER TITANIUM, אנו מעניקים לכם הנחה בסך 400 ש״ח לרכישת שעון סופר טיטניום מכל השעונים באתר בהקלדת קוד קופון.

קרא עוד... קרא פחות...